4.2. Jacobytransfers
De 1SA-openaar heeft 15,16 of 17 punten en bijna altijd meer punten dan zijn partner. Tijdens het spelen is het beter dat de sterkste hand leider is en de zwakkere hand dummy. Hoe minder punten voor de tegenpartij zichtbaar zijn, hoe minder aanknopingspunten zij krijgt voor de juiste verdediging.
Opent je partner met 1SA, dan belooft hij 15,16 of 17 punten en minimaal twee kaarten in iedere kleur. Met een singelton of renonce heeft hij geen SA-verdeling. Heb je zelf zes of meer harten of schoppen, dan heb je zeker een fit. Met vijf harten of schoppen is de kans op een fit groot.
Omdat je in een troefcontract vaak een slag meer maakt dan in een contract zonder troef, heeft een contract in harten of schoppen de voorkeur boven een SA-contract. Tegelijkertijd is het beter als de SA-openaar, de sterke hand, leider wordt. Met vijf of meer harten of schoppen bied je daarom na een 1SA-opening van je partner niet je lange kleur, maar de kleur eronder. De SA-openaar, de sterke hand, biedt vervolgens de “gewenste” kleur. Als je partner met 1SA opent en je vijf of meer harten hebt, bied je 2♦. Met vijf of meer schoppen, bied je 2♥.
Door je te registreren of door hieronder in te loggen krijg je toegang tot door mij ontwikkeld oefenmateriaal bestaande uit quizzen en spellen die je interactief kunt spelen (handleiding).
Nadat jouw partner, de 1SA-openaar, jouw kleur geboden heeft, omschrijf jij je hand nauwkeuriger. Je geeft dan aan hoeveel punten je hebt en hoe lang jouw hoge kleur is. Heb je zes of meer harten of schoppen en herhaal je je lange kleur.

Door je te registreren of door hieronder in te loggen krijg je toegang tot door mij ontwikkeld oefenmateriaal bestaande uit quizzen en spellen die je interactief kunt spelen (handleiding).